nasi eksperci polecają

Wyjdź z domu! 5 zalet ćwiczeń na świeżym powietrzu

Fitness

Wiosna nadeszła! Co prawda może nie rozpieszcza nas swoją temperaturą, ale przynajmniej mamy długie dni I częściej pojawia się słońce. Wykorzystajmy to i ćwiczmy na świeżym powietrzu! Łatwiej powiedzieć gorzej zrobić?

Zdajemy sobie sprawę, że nasze ciało trochę się rozleniwiło, przyzwyczailiśmy się do bieżni, atmosfery na siłowni, grupowych ćwiczeń w salce treningowej i długich wieczorów spędzonych na oglądaniu filmów lub czytaniu książek. Bieganie, intensywne ćwiczenia, pocenie się w miejscach publicznych może na początku lekko onieśmielać, ale uwierzcie nam, że to jest tylko chwilowe, wystarczy, że raz spróbujecie i już zostaniecie na dworze.

Poznajcie 5 powodów, dla których warto wyprowadzić swoje pośladki na zewnątrz:

  1. Świeże powietrze

Jak sami dobrze wiecie, ćwiczenia fizyczne poprawiają naszą sylwetkę i korzystnie wpływają na nasze zdrowie, a jeżeli będziemy wykonywać je na dworze, to zyskujemy jeszcze przepięknie dotleniony organizm, który po 8, 9, 10... godzinach spędzonych w zamkniętym pomieszczeniu wręcz domaga się takiej świeżej odmiany. Świeże powietrze robi cuda dla umysłu i sprawi, że poczujesz się bardziej żywy i zmotywowany. Uwolni hormony szczęścia i wzmocni układ odpornościowy.

  1. Zmiana scenerii

Trening nigdy nie jest nudny, jeśli robisz go na dworze. Możesz zmienić bieżąca trasę tak często, jak chcesz. Do wyboru masz parki, lasy, stadiony, ogrody, bulwar, plażę. Możesz ćwiczyć przy ławce, przy ściankach, murkach, wykorzystać sprzęt znajdujący się w siłowniach zewnętrznych. Ćwiczysz i podziwiasz przyrodę, czy jest coś piękniejszego?

  1. Naturalne przeszkody

Dla biegaczy natura przygotowała całą różnorodność przeszkód. Do pokonania są wzniesie, pochylenia, ostre zakręty, płaski teren, nierówna nawierzchnia, trawa, beton, błoto, kałuża, piasek. To bardzo zdrowe dla stóp, kiedy te mają styczność z różnym typem nawierzchni. Bieganie na dworze prowokuje nasze ciało do wykonywania bardziej naturalnego ruchu, aniżeli bieganie na bieżni.

  1. Nowe znajomości

Ćwiczenia na dworze mogą przyczynić się do poznania innych freaków sportowych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ćwiczenia na świeżym powietrzu uwalniają hormony szczęścia i co za tym idzie, wszyscy ćwiczący na dworze są mili, pozdrawiają się uśmiechami, motywują do działania, wspierają i chętnie doradzają. Kto wie, może dołączysz do jakiejś grupy, która uskutecznia ćwiczenia na świeżym powietrzu? Miło jest poznawać takich ludzi.

  1. Odkrywanie swojego miasta

Ćwicząc na zewnątrz, możesz odkryć ciekawe miejsca, o których do tej pory nie słyszałeś i które mogą okazać się wspaniałymi miejscami treningowymi. Nie zamykaj się na możliwości, poznawaj swoje miasto.

Wyjdź na zewnątrz. Ruszaj!

Leave A Comments

You must be logged in to post a comment.

Kliknij tutaj to log in

Loading...